V dalším úseku trať dokončí mírný pravý oblouk a téměř se napřimuje. Dostáváme se z hlediska pěšího pochodu pravděpodobně k nejpohodlnějšímu úseku. Násep se zvolna vyrovnává s okolním terénem, cesta je příjemně travnatá, málem jsme si připadali jako v parku. Důvod je krom terénních poměrů zřejmý - dostáváme se ke dříve zmíněnému krmelci, díky kterému je bývalá trať využívána k jeho zavážení. Nenajdeme proto nikde ani jediný pražec - všechny byly staženy stranou, aby nepřekážely dopravním prostředkům, směřujícím ke krmelci. A ještě něčím je tento úsek pozoruhodný - našli jsme zde první kamenný kilometrovník s dodnes čitelným stavem km.

GPS: N50º3022.8 E13º1650.5

 

předchozí

zpět na mapu

další


Také ve Vás tento úsek vzbuzuje pocit cesty parkem?


 

První čitelný kamenný kilometrovník. Nacházíme se tedy přesně v km 25.2 - každý takový zachovalý orientační bod byl při prohlídce trati nesmírně důležitý - pomocí GPS přijímače jsem mohl s přesností přibližně 5m zanést taková místa do současných elektronických map a od nich odměřovat jiné body, kde kilometráž scházi nebo je nečitelná.


Staré pražce byly shrnuty mimo trať, aby bylo možné po jejím tělese projíždět dopravními prostředky ke krmelci.


Přibližně v km 25 se dnes nachází funkční krmelec. Na snímku druhá nejmladší z účastníků průzkumného výletu Kamila Kolčavová z Cítolib.

Letecký snímek v tomto bodě vynechávám - místo je pouze pár desítek metrů od předchozího bodu, kde jsem pohled z letadla použil.