V km 31.036 stával druhý velký ocelový most, překonávající údolíčko s potokem, který se o necelý kilometr dále vlévá do Chomutovky. I přes úctyhodnou délku 51.5m se obešel bez střední podpěry, jedná se tedy o nejdelší mostní díl v jednom kuse na celé trati. Tento velký ocelový most stál na svém místě nejdéle ze všech tří. Kupodivu nikomu nevadil v době, kdy byl odstřelen dvoudílný most přes Bezručovo údolí a díky okolním stromům zůstal dlouho nepovšimnut nenechavci. O zániku tohoto mostu jsem dlouho nemohl zjistit žádné informace. Až v roce 2018 mne kontaktoval kamarád, že pro mne má nějaké fotky. K mému úžasu se jednalo právě o materiál z likvidace tohoto mostu. Všechny snímky si můžete prohlédnout zde. Z něj jednoznačně vyplývá, že byl odstřelen až 8.7.1994 v 15:15 hodin. Také tento chybějící most zavírá pravděpodobně navždy cestu k jakékoliv formě využití bývalé železniční trati Křimov - Reitzenhain. I zde smekám před neuvěřitelnými schopnostmi našich dávných předků, kteří v tak členitém terénu dokázali bez dnešní moderní techniky tak úžasný most postavit.

Novější fotografie z 25.ledna 2008 si můžete pro srovnání prohlédnout zde.

GPS: N50º3122.8 E13º15’3.3

 

předchozí

zpět na mapu

další


První pohled na Reitzenhainskou opěru ocelového mostu v km 31.036.


Křimovská podpěra je dodnes zcela zachovalá.


Pohled na tutéž opěru - jen voda a čas ji pomalu, ale jistě ničí.


Pohled na Reitzenhainskou opěru - porovnáním s Křimovskou opěrou je poškozená. Na tomto snímku je dobře vidět, jak vysoko nad potokem most vedl - všimněte si vzrostlých smrků, které dosahují stěží poloviční výšky úrovně bývalé tarti.


Pozůstatek zábradlí z mostu pod opěrou. Ani se nechce věřit, že pád ze značné výšky způsobil pouze ohnutí sloupku zábradlí.


Zpětný pohled z boku náspu mostu.


Zpětný pohled na bývalý most - z tohoto snímku by asi málokdo poznal, jak hluboké údolíčko most překonával a jak dlouhý byl.


Pro srovnání alespoň jeden historický snímek z roku 1987. Věčná škoda, co říkáte?


Na leteckém snímku je bývalý most rozeznatelný jen díky potoku, který překonával - na obrázku zhruba uprostřed. O kousek dál je již vidět strážní domek číslo 280.