Naše předposlední zastávka patří kamennému mostu, po kterém trať překonává Äussere Annaberger Straße a poslední přejezd silnice B174. Trať v tomto úseku dokončuje ostrý pravý oblouk, kterým se během jediného kilometru otočí o více, než 180 stupňů. Poslední úsek bohužel připomíná zarostlé smetiště - všude je spousta nepořádku, v kolejišti se válí staré pneumatiky, rozbité kočárky, našli jsme i video. Z trati zde navíc odbočuje vlečka do již neexistující továrny na kraji Marienbergu. Na posledním kilometru tedy ještě bylo co zkoumat.

GPS: N50º3842.5 E13º0922.8

a N50º3852.5 E13º0935.0

 

předchozí

zpět na mapu

další


Před námi krásný kamenný most, po kterém trať přechází Äussere Annaberger Straße. Zleva se připojuje vlečka.


 

Zpětný pohled na vlečku - dnes končí hromadou zeminy.


Pod mostem je opět spousta nepořádku - pohled z místa, kde se sbíhá vlečka s tratí.


Také průčelí tohoto kamenného mostu je ještě vydatně očazené od parních lokomotiv - kdypak tudy vlastně projela ta prozatím poslední?


Poslední metry pravého oblouku vedou zářezem ve skále, trať je zde zatím celkem mírně zarostlá.


I ve městě se mezi pražci rozrostlo několik smrčků - podle jejich velikosti se dá odhadnout, kdy po trati projel poslední vlak - před zhruba 5ti lety?


Před nádražím se trať rozšiřuje o další kolej.


Poslední přejezd silnice B174 - zde koleje nebyly ani překryty asfaltem, jako na předchozích přejezdech. Zůstaly zde dokonce i závory!  Jen zátaras ve směru od nádraží nekompromisně brání vlakům v další cestě.