Levým obloukem přicházíme k jednomu z nejzajímavějších míst na trati. Těsně před šestnáctým kilometrem německé kilometráže nás totiž překvapí stavba důkladného betonového mostu přes trať. Jedná se o stavbu silničního obchvatu Marienbergu. Místo je zajímavé především tím, že dává určitou naději na obnovení celého úseku Reitzenhain - Marienberg. Třebaže to nemám nikým potvrzené, osobně se domnívám, že kdyby Němci trať odepsali stejně definitivně, jako my, určitě by se netrápili s drahým betonovým mostem. Prostě by trať zahrnuli a vedli silniční obchvat co nejlevněji. Ale tady se staví důkladné a jistě velmi drahé přemostění. Domnívám se proto, že alespoň v Německu trať v budoucnu možná zrekonstruují a zprovozní.
GPS: N50º38’37.4” E13º10’47.4”
Tom si sedl na koleje a si prohlíží si přitom dosud pořízené
fotografie. Na našem území si může sednout nejvýš na drn trávy.
Překvapení v levém oblouku - copak se to zde objevuje nad tratí?
Stavba silničního obchvatu Marienbergu - přes trať se zde staví důkladný most namísto prostého zahrnutí - že by určitý příslib do budoucna?
Těsně za stavbou mostu míjíme čitelný kilometrovník.
Nežli se trať po levém oblouku napřímí, procházíme kolem další světelné návěsti pro opačný směr.
Musím se přiznat, že mi to nedalo, abych na sloup světelné návěsti nevylezl a nepořídil snímek trati z nadhledu. Při této příležitosti jsem semafor z bezprostřední blízkosti pečlivě prozkoumal - dle očekávání je naprosto nepoškozený a nejspíš dodnes použitelný.
Ke světelnému zabezpečovacímu zařízení vedou nejen neporušené kabely, ale v pořádku zůstala i rozvodná skříň. Na české poměry zcela nepochopitelné.
Blížíme se k úseku, který byl poškozen povodní - trať je místy podemletá, přesto nikdo nekrade ocelové pražce i když by je šlo snadno odmontovat a pak hurá do kovošrotu!