Trať se pozvolna vrací k silnici B174, kterou jsme již jednou křižovali. Po levé straně stále na hranici uzavřeného vojenského pásma, po pravé obcházíme 790,7m vysoký kopec. Kolejiště je zde v nadmořské výšce přibližně 740m.

GPS: N50º3521.8 E13º1059.1

 

předchozí

zpět na mapu

další


Smrkový porost do kolejiště sice příliš nepatří, ale na obrázku to vypadá docela romanticky, co říkáte? Kolejiště je přitom jinak v naprosto perfektním technickém stavu - jen hlavy kolejnic dlouho nevyleštil žádný projíždějící vlak.


 

Přibližně 890m před druhým bývalým přejezdem přes silnici B174 míjíme domek blízko u trati. Pravděpodobně se jedná o jeden ze strážních domků. Zachovalé koleje lemují krásné smrky, je tudy opravdu příjemná procházka.


Abychom si lépe vychutnali barvy podzimu na konci října, přecházíme do listnatého lesa.


Krátký úsek listnatým lesem již brzy přeruší silnice B174 - na snímku signalizační zabezpečovací zařízení před přejezdem.


Těsně před silnicí B174 se koleje téměř ztrácí v kapradí a husté trávě. Cesta na pravé straně snímku vede ke strážnímu domku, který jsme míjeli.


Druhý přejezd silnice B174 byl zrušen stejně, jako ten první - také zde zůstaly koleje zalité v asfaltu. V těchto místech nám začalo na našem průzkumném výletu pršet. Déšť zvolna sílil a první den našeho pochodu nás již neopustil.